"پویش رهرو" رویدادی بزرگ در ایام اربعین حسینی است.

به گزارش روابط عمومی آیگپ، به دنبال محدودیت‌های موجود به دلیل شیوع ویروس کرونا در پیاده‌روی معنوی اربعین امسال، راهپیمایی عظیم پیاده روی نجف تا کربلا، برای اولین با در کشور به صورت ۲۴ ساعته از طریق ۲۰ پلتفرم مجازی پخش می شود.

آیگپ نیز به عنوان یکی از پرمخاطب ترین پیامرسان‌های ایرانی و در پی استقبال کاربران از "حسینیه آیگپ" در ایام شهادت امام حسین (ع) بر آن شد که در این پویش بزرگ معنوی همراه با سوگواران ابا عبدالله (ع) باشد.

آیگپ امسال با پویش "رهرو" عاشقان حرم اباعبدالله (ع) را تا کربلا همراهی می کند.

این پویش بزرگ علاوه بر پخش زنده 24 ساعته راهپیمایی نجف تا کربلا شامل قسمت های مختلفی به شرح زیر است:

طراحی استیکر

طراحی استیکر با رویکرد محرم و همچنین پیاده‌روی اربعین یکی از بخش‌های پویش رهرو در ایام اربعین سید و سالار شهیدان (ع) است.

هنرمندان علاقه مند به شرکت در مسابقه طراحی استیکر می‌توانند استیکرهای اختصاصی خود را با فرمت png، با سایز 512*512 و رزولوشن 300 dpi تا پایان شهریور ماه ارسال کنند. به طرح های منتخب جوایز ارزنده‌ای تعلق خواهد گرفت.

پیاده‌روی نیابتی

آیگپ امسال در پویش" رهرو" این امکان را برای مشتاقان به پیاده‌روی اربعین و زیارت بارگاه امام حسین (ع) فراهم کرده است، که درخواست پیاده‌روی نیابتی داشته باشند.

عاشقان اباعبدالله (ع) می توانند با اعلام نام و نام خانوادگی و نام شهر در یک پیام ویدیویی کمتر از یک دقیقه و ارسال آن به آیگپ درخواست پیاده‌روی نیابتی را از خادمان امام حسین (ع) داشته باشند.

خادمان اباعبدالله (ع) به نیابت از آنها به سمت حرم امام حسین (ع) پیاده روی خواهند کرد و این پیاده روی نیابتی از طریق برنامه رهرو در آیگپ تی وی پخش خواهد شد.

مسابقه کتابخوانی

کتاب "حسین از زبان حسین" به قلم حجت الاسلام و المسلمین محمد محمدیان، کتابی درباره زندگی امام حسین(ع) و واقعه عاشورا است که توسط نشرمعارف منتشر شده است.

کتاب "پس از بیست سال" نیز کتابی است از سلمان کدیور که چاپ و نشر آن توسط انتشارات شهرستان ادب انجام شده است و کدیور در این کتاب به این پرسش پاسخ داده است که «به راستی امام حسین (ع) را چرا کشتند؟»

علاقه مندان به شرکت در مسابقه کتابخوانی پویش "رهرو" با مطالعه هر کدام از دو کتاب مذکور و ارسال پاسخ سوالات مطرح شده پس از مطالعه کتاب، می‌توانند از جوایز نفیس این مسابقه که به برندگان اهدا خواهد شد، برخوردار شوند.

نسخه pdf این دو کتاب در سایت های مختلف فروش کتاب، موجود و به راحتی در دسترس است.

من و اربعین

در "من و اربعین" عاشقان اباعبدالله (ع) می‌توانند پادکست‌های اختصاصی، مداحی‌های شخصی، ویدیوهایی که با موضوع اربعین شخصا تهیه کرده‌اند و هر آن چه را که مربوط به ایام سوگواری امام حسین (ع) و اربعین سید و سالار شهیدان (ع) است را برای آیگپ ارسال کنند.

ویدیوها باید به صورت عمودی تهیه شود و به بهترین آثار جوایزی تعلق خواهد گرفت.

عکس و فیلم صد ثانیه‌ای

پویش "رهرو" از عکاسان، مستندسازان و سوگواران حسینی که به صورت حرفه‌ای در این حوز‌ه‌ها فعال هستند، دعوت می‌کند، ویدیوهایی را که با محتوای عزاداری امام حسین (ع) تهیه کرده اند، برای آیگپ ارسال کنند.

توجه به این نکته ضروری است که ویدیوهای مذکور باید حداکثر 100 ثانیه و به صورت عمودی باشد. در پایان این پویش به ویدیوهای منتخب جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

مجتبی جوانبخت مسئول کمیته رسانه و فضای مجازی ستاد اربعین، در خصوص این پویش عظیم گفت: این کاری که شروع کردیم اولین و بزرگترین و منحصربه فردترین اقدام رسانه‌ای در سال‌های گذشته نسبت به رسانه ای کردن ۲۴ ساعته پیاده روی اربعین است و تا کنون چنین اتفاقی نه در رسانه‌های عراقی و دیگر کشورها و نه در سطح صدا و سیمای ایران، نیفتاده است. برای تحقق این اقدام رسانه‌ای، استودیوی اصلی خود را در عمود ۱۱۲۰ برپا کردیم و نودال پخش این برنامه ها نیز در تهران است. لذا به لحاظ فنی و زیرساختی در سطح بالایی این اقدام عملیاتی گردیده است.

قابل ذکر است که مسابقه در بخش های کتابخوانی، طراحی استیکر، عکس و فیلم صدثانیه ای و من و اربعین تا پایان صفر ادامه خواهد داشت و به نفر اول تا سوم هر بخش جوایز ارزنده ای در روز 17 ربیع الاول مصادف با میلاد پیامبر اکرم (ص) اهدا خواهد شد.

 

علاقه مندان می‌توانند برای نصب آیگپ عدد 1 را به 10004427 ارسال کنند و یا از طریق مارکت‌های داخلی برای دانلود و نصب اقدام کنند.