سلام

کافه بازار به عنوان یک استور و مرکز فایل در ابتدای انتشار برنامه از تمامی توسعه دهنده گان سؤالاتی میپرسد و حتی دلیل دسترسی های مورد نیاز آن برنامه را از توسعه دهنده جویا میشود.

حال ما به عنوان یک مصرف کننده از سمت ایرانی ها اقدام به بررسی دسترسی های این نرم افزار میکنیم؛ امید است به سطح آگاهی مان بیافزاید چراکه کافه بازار تاکنون هیچگونه پاسخی در رابطه با دسترسی هایی که از کاربران میگیرد نداشته است.

اولین نوع دسترسی که کافه بازار از کاربران میخواهد دوربین است، دسترسی دوربین که یکی از اصلی ترین دسترسی ها است به کافه بازار امکان میدهد در هر زمان بتواند دسترسی مستقیمی به دوربین گوشی های تلفن همراه شما داشته باشد، با بررسی های بسیار متأسفانه متوجه علت نیاز کافه بازار به دوربین را متوجه نشدیم زیرا حتی برای تصویر پروفایل نیز میتوانست از فایل های داخلی گوشی استفاده کند.

دومین دسترسی، دسترسی به مخاطبین گوشی شماست، یعنی کافه بازار تمام مخاطبین گوشی شما را در اختیار دارد. البته که ما موردی برای استفاده این گزینه در برنامه بازار نیز نیافتیم!!!

سومین گزینه موقعیت مکانی است که همان ابتدای برنامه هم میپرسد، شاید برای سی دی ان (CDN) است شاید هم میخواهد دقیقاً برایتان هدیه ای به محل شما بفرستد!

نکته : البته برای بخش تحویل محتوی بدون دسترسی به موقعیت مکانی نیز میتوان از طریق آی پی هم اقدام کرد ولی خب شاید جایی دیگر استفاده میشود و ما بی اطلاعیم.

۱ 169x300

 

از هر چه گذشتیم دسترسی تماس را متوجه نشدیم، دسترسی تماس امکان را به کافه بازار میدهد که بتوانید تماس مستقیم با هر شماره تلفنی داشته باشد .

دسترسی پیامک یا اس ام اس هم که قابل توجیه است، با اینکه در ابتدای برنامه چیزی به عنوان تأیید با پیامک نیست ولی خب میتوان دلیلی آورد که کافه بازار با این عمل تنها پیامک دریافت شده تأیید خود را در قسمت خود جایگذاری میکند و کار دیگری با سایر پیام های شما ندارد.

آخرین دسترسی هم حافظه دستگاه شماست، که این مورد لازم است زیرا میخواهد فایل های دریافت شده را بر روی گوشی شما ذخیره کند، البته این دسترسی به کافه بازار امکان دسترسی به کلیه فایل ها و فضای داخل گوشی شما را میدهد.

حال اصلا نگران نباشید شما میتوانید پس از نصب (قبل از اجرای برنامه) تمام دسترسی ها را از آن گرفته و تنها دسترسی فضا که لازمهٔ ذخیره سازی اپلیکیشن ها هست را بدهید .

حال در دو تصویر زیر به تماشا سطح دسترسی بزرگترین اپ استور دنیا یعنی گوگل و بازار مینشینیم :

۲ 169x300 ۳ 169x300