تمامی موضوعات مربوط به بخش سیاست گذاری حریم خصوصی و قوانین آیگپ به شرح زیر بروزرسانی شد.

سیاست گذاریِ حریم خصوصی در آیگپ

داشتن حق انتخاب فرد در آشکار ساختن یا نساختنِ خود و اطلاعاتش در برابر فرد یا افراد دیگر حریم شخصی یا خصوصی قلمداد می شود که آیگپ به عنوان یک پیام رسان ایرانی ارزش بسیاری برای این موضوع قائل است.

آیگپ برخی اطلاعات و داده های شما کاربران در سرتاسر دنیا را جمع آوری میکند تا بتواند بهترین خدمات را در اختیارتان قرار دهد. برای مثال دربارهٔ شماره تلفن، نام، آدرس ایمیل و همچنین تصویری برای پروفایل سؤال میکند که نمایه ای از خود برای حساب کاربریِ­تان داشته باشید. در این میان، تنها وارد کردن شماره تلفن همراه به منظور دریافت پیامک حاویِ کد تأیید در ابتدای ثبت نام و نیز نام شما برای تشخیص شما به عنوان دارندهٔ این حساب کاربری الزامی شمرده می شوند.

اطلاعات مربوط به دستگاه­هایی که زمان ورود به حساب کاربریِ­تان از آنها استفاده می شود به صورت خودکار در سیستم ثبت می شوند تا به منظور حفظ حریم خصوصی­تان و جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی، دستگاه های ناشناس و غیرمجاز را شناسایی کرده و متوقف کنید.

تماس صوتی سرویسی است که فقط دو کاربر (ارسال کننده و دریافت کنندهٔ تماس) در آن دخالت دارند و به منظور حفظ حریم خصوصیِ کاربران، سِرور تنها در ابتدای تماس وظیفهٔ برقراری سیگنال بین آن دو را برعهده دارد و پس از برقراری سیگنال، ارتباط تنها میان دو کاربر برقرار می­ماند و ارتباط سِرور در این تماس و اطلاعات مابین آن دو کاملاً قطع خواهد شد.

ارسال و دریافت پیام در قالب های مختلف، ایجاد تماس صوتی، ساختن صفحات چت گروهی و کانال، یافتن گروه­ها و کانال­های عمومی و یافتن افرادِ نزدیک به کاربر از طریق موقعیت مکانی خدمات ارزندهٔ آیگپ محسوب می شوند که هر یک از آنها بنا به خواست کاربر در حوزهٔ حریم خصوصی می­توانند به صورت مجزا تنظیم شوند.

پیام های متنی در آیگپ به صورت رمزنگاری شده بر روی سرورهای آیگپ برای همیشه ذخیره و نگهداری می شوند (به دلیل بازگرداندن آرشیو و امکان افزوده شدن چند دستگاه به حساب کاربری) و در صورتی که هر دو کاربر مورد نظر یعنی ارسال کننده و گیرندهٔ پیام حذف گفتگو و یا پاکسازی تاریخچه را انتخاب کنند و یا هر دو حساب کاربری خود را حذف کنند، این پیام های متنی از روی سرورها نیز پاک خواهند شد؛ اما پیام های غیرمتنی شامل فایل ها برای همیشه بر روی بستر ابری آیگپ (iGap Cloud Storage) حفظ و نگهداری می شوند .

همچنین کاربرانی که برای استفاده از برنامه از کشور ایران به برنامه متصل می شوند از سرورهای داخل کشور و کاربرانی که از کشورهای خارجی به آن متصل می شوند از سرورهای کشور فرانسه استفاده خواهند کرد.

شایان ذکر است کلید های تولید شده برای رمزنگاری کاربران در سرورهای مجزا ذخیره سازی شده اند که برای حفظ امنیت بیشتر کاربران میباشد و هیچ کس از موقعیت این سرورها بجز مدیر شرکت مطلع نیست.

قوانین و مقررات

تیم توسعه دهندهٔ آیگپ همواره به سبب هدف اساسی و اولیهٔ خود در خصوص ایجاد محیطی امن، همهٔ گروه ها و کانال های عمومی ایجاد شده را از منظر محتوا و موضوع مورد بررسی قرار می دهد و با مواردی از قبیل زیر ممانعت به عمل خواهد آورد:

  • ایجاد گروه­ها و یا کانال­هایی با موضوعات و محتوای مبتذل و مستهجن
  • ایجاد گروه­ها و یا کانال­هایی با موضوعات و محتوایی خلاف موازین شرعی و یا با هدف توهین و اهانت به مذاهب و ادیان الهی
  • تبادل هر گونه پیامی با محتوای مربوط به پورنوگرافی کودکان
  • ایجاد گروه­ها و یا کانال­هایی با موضوعات سیاسی و مغایر با سیاست های داخلی ایران

تمامی کاربران پس از مطالعهٔ شرایط و ضوابط کامل برنامه و موافقت با قوانین موظفند به همهٔ مقررات پایبند بوده تا بتوانند از برنامه و خدمات مطلوب آن استفاده کنند. همچنین گروه توسعه فناوری های هوشمند کیان ایرانیان به عنوان سازندهٔ این پیام رسان موظف است تمامی خدمات مذکور را بدون کم و کاست به کاربران ارائه دهد و در صورت مشاهدهٔ هر گونه گزارش تخلف در باب موضوعات و محتوای پیام­ها و صفحات ایجاد شده در برنامه با آنها برخورد کند.

لازم به ذکر است؛ گروه توسعه فناوری های هوشمند کیان ایرانیان در هر زمان میتواند شرایط و قوانین برنامه را تغییر دهد و تمامی کاربران ملزم به رعایت قوانین و مقررات میباشند پس برای اطمینان خاطر هر از چند گاهی قوانین را مجدداً مطالعه کنید.

 

آخرین ویرایش مرداد 96