تقلب ممنوع
پیشرفت برنامه نویسی ابزارهایی را در اختیار ادمین های شبکه های اجتماعی گذاشته است که از طریق آن ها می توانند شماره های جعلی بسازند و اعضای غیر واقعی را به گروه/کانال های خود اضافه کنند. بهتر است بدانید که این امر تخلف از قوانین شبکه های اجتماعی محسوب می شود و در صورت مشخص شدن آن، با متخلف برخورد خواهد شد.
آیگپ هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر در اپلیکیشن پیام رسان آیگپ هر کانال یا گروهی اقدام به استفاده از ربات های شماره ساز و ساخت اعضای غیر واقعی کند، کانال/گروه مذکور توسط سرور آیگپ مسدود و حذف خواهد شد و دیگر امکان بازگردانی آن وجود نخواهد داشت. در این صورت مالک کانال/گروه مذکور متخلف شناخته می‌شود و حق ادعای مالکیتی نسبت به کانال یا گروه خود ندارد. کاربری که اقدام به شماره‌سازی کند نیز مسدود خواهد شد و مدت زمان مسدود ماندن حساب کاربری او مشخص نیست. چه بسا که برای همیشه مسدود بماند.

البته ما درک می‌کنیم که اهمیت شبکه های اجتماعی  و اعضای آن روز به روز در حال افزایش است. هر استارتاپ یا مجموعه ای که در حال فعالیت در فضای مجازی است، تلاش می کند تا تعداد مشترکین یا اعضای خود را افزایش بدهد. این اهمیت تا جایی رفته است که امروزه بازاریابی شبکه های اجتماعی به یک شاخه از بازاریابی آنلاین تبدیل شده است و فعالیت در این زمینه افراد متخصصی را می طلبد که از این فضا شناخت خوبی داشته باشند. البته باید خاطر نشان کنیم که برخی با استفاده از روش های نادرست یا اصطلاحا فِیک اقدام به این کار می کنند و این امر تخلف محسوب می‌شود. این کار نه تنها تعرض به قوانین شبکه های اجتماعی است، بلکه تعرض به حریم خصوصی دیگر کاربران نیز به شمار می‌رود.
پس به حریم خصوصی همدیگر احترام بگذاریم.