نام "آی گپ" (iGap) :

گپ  واژه ای مشترک در زبان فارسی و زبان انگلیسی با دو معنای متضاد است.

Gap در ادبیات انگلیسی به معنای شکاف و فاصله می باشد.

در لغت نامه ی دهخدا (واژه ی گپ) در گویش های خراسانی، لری، کردی، گیلکی و تهرانی سخن و حرف معنا شده است.

حرف i انگلیسی در ابتدای iGap مخفف واژه ی internet یا همان شبکه ی جهانی است.

و نیز حرف i انگلیسی برای اول شخص مفرد به کار می رود "من" و گپ به معنای گفتگو، گفتگوهای من، تعبیر دیگری از "آیگپ" است.

آیگپ اپلیکیشنی است که از طریق شبکه ی جهانی فواصل را برای گفتگو به حداقل می رساند.

با "آیگپ" در دورترین فواصل نیز می توانید به سادگی گفت و گو کنید و فاصله ی مکانی را در گفتگوهایتان تا حد ممکن کاهش دهید.

 

لوگوی "آی گپ":

لوگوی "آیگپ" از سه بخش تشکیل شده است. نمایه ای از تلفن، مکان نما و پیام متنی.

این ها قابلیت های "آیگپ" هستند که در کنار یکدیگر لوگوی حاضر را شکل داده اند. اکنون امکان انتقال پیام های متنی و فایل های داده در "آیگپ" موجود و قابل بهره برداری هستند.

در فازهای بعدی قابلیت تماس صوتی و نیز بهره گیری از اطلاعات مکانی به این اپلیکیشن افزوده خواهد شد. در حال حاضر، تیم فنی "آیگپ" این امکانات را برای مخاطبین فراهم نموده اند که به زودی در نسخه های جدید ارائه خواهند شد.

چندی دیگر شما نیز خواهید توانست به صورت کاملاً رایگان از قابلیت تماس صوتی "آیگپ" استفاده نمایید.

و اما قصه ی قابلیت مکانی در "آیگپ"؛

امکانی که متخصصان ما برای شما در نظر گرفته اند بسیار جذاب است. شما می توانید با بهره گیری از سیستم موقعیت یابیِ مکانیِ، افرادی که در نزدیکی شما هستند و از "آیگپ" استفاده می کنند را مشاهده نموده و در صورت تمایل برای آنها پیام ارسال کنید.

البته خیالتان راحت باشد، ما بیش از هر چیزی به فکر امنیت حریم خصوصی شما هستیم. تنظیمات حریم خصوصی به شما این امکان را می دهد تا اطلاعات خود را به طور دلخواه از دید دیگران پنهان نمایید و حتی قادر خواهید بود قابلیت نمایش مکانی خود را مسدود ساخته و نسبت به حفظ حریم خصوصی خود اطمینان کامل داشته باشید.

اکنون که از قابلیت ارسال پیام و محتوای دیجیتال "آیگپ" بهره مند هستید، منتظر بروز رسانی های نسخه ی جدید باشید.

تماس صوتی و قابلیت مکانی "آیگپ" به زودی بر روی اپلیکیشن شما فعال خواهد شد.

 

 

رنگ های "آی گپ":

رنگ زمینه ی "آیگپ" فیروزه ای، سبزآبی و یا همان سایان است. این رنگ، نزدیک ترین رنگ به آسمان است؛ از این رودر ذهن احساس رها بودن را القا می کند. رنگ سایان سردتر از رنگ سبز است و به همین دلیل آرامشی که ایجاد می کند دارای سکون بیشتری است. خستگی را از ذهن می زداید و باعث ایجاد نشاط می گردد. معمولاً کمتر کسی را می یابید که با این رنگ مشکل داشته باشد. زیرا که فیروزه ای رنگی فطری و پذیرفته شده است. از سوی دیگر، بخش اعظمی از نگاره های ایرانی از این رنگ بهره جسته اند که نشان می دهد این رنگ در روحیات اجتماعی ما ایرانیان از جایگاه ویژه ای برخوردار است و آن را می توان یک رنگ شاخص برای فرهنگ ایران دانست.

با تمام آنچه گفته شد؛ بدیهی است برای اپلیکیشنی که توسط متخصصان داخلی تولید شده و کاملاً بومی است و نیز اینکه هدف اصلی آن ایجاد یک فضای ارتباطی نوین با بالاترین سطح امنیت و تأمین آسایش خاطر استفاده کنندگان از طریق حفظ حریم خصوصی آنان است، به راستی که رنگ فیروزه ای برازنده ی "آیگپ" می باشد.

و اما رنگ زرد؛ رنگ تابش خورشید است. با لذت، شادی، تعقل و انرژی همراه است. زرد اثر گرم کننده دارد و احساس محبت و ایجاد حس شوخ طبعی را تحریک می کند. از این رنگ برای نمایش شادی و خوش رویی استفاده می شود و این در رفتار اجتماعی ایرانیان بسیار بارز است. همان وجه از شخصیت ایرانیان است که از دیرباز نُقلِ نَقلِ همگانی است که طی سالیان دراز، از این مرز و بوم دیدن کرده اند و شاخصه ی جامعه ی ایرانی را برای هم کیشان خود به رشته ی تحریر درآورده اند.

در آسمان صاف و بی انتهای فیروزه ای، زرد تابش مهر را نهادیم تا به رسم ادب، به پاسداشت توجه شمایان برخیزیم.