اگرچه گوشی تلفن همراه به عنوان وسیله ای شخصی شناخته شده و باید همیشه در دسترس خود فرد باشد، اما گاهاً دور بودن از این وسیله و یا قرار گرفتن آن در معرض دسترسی سایرین ما را به علت وجود اطلاعات شخصی موجود در آن نگران می کند.

از این رو، سازندگان گوشی های تلفن همراه هوشمند و غیرهوشمند به سبب برطرف ساختن این نگرانی در ذهن مشتریان خود و به منظور ایجاد امنیت بیشتر سیستمی قفل گوشی تلفن را در دستور کار خود قرار دادند.

با ورود گوشی های هوشمند به بازار این نگرانی همچنان ادامه یافت چرا که استفاده از این گوشی ها، راه اندازی و به کار گیری انواع گوناگون برنامه ها را بر روی آن نیز به همراه داشت.

بنابراین برنامه های بسیاری به علت برخورداری از قابلیت حفظ و نگهداری اطلاعات شخصی اعم از عکس، فیلم، مشخصات و غیره، و همچنین قرار گرفتن احتمالی دستگاه در دسترس سایر افراد، نگرانی مضاعفی برای کاربران به وجود آورْد.

در این راستا، سازندگان برنامه های مختلف کاربردی بر آن شدند تا رضایتمندی کاربران خود را بیشتر کنند.

آیگپ نیز به منظور جلب رضایت هرچه بیشتر کاربران خود و حفظ امنیت در مقابل سوء استفادهٔ سایرین از برنامه این قابلیت را اخیراً به برنامه اضافه نموده است.

این قابلیت به شما اجازه می دهد بتوانید برای ورود به برنامه رمز تعیین کنید. رمزی که بدون محدودیتِ تعداد می تواند متشکل از اعداد به تنهایی به عنوان پین کد و یا ترکیبی از اعداد و حروف باشد.

برای فعالسازی قفل برنامه یا تعیین رمز ورود به برنامه می توانید طبق دستورالعمل زیر پیش بروید:

ابتدا وارد منو شده و از میان لیست "تنظیمات" را انتخاب و سپس وارد قسمت "امنیت و حریم خصوصی" شوید.

در بخش "حریم خصوصی" گزینه قفل ورود به برنامه را انتخاب نمایید.

در اینجا با فعالسازی دکمهٔ قفل ورود به برنامه، صفحه ای برای شما باز می شود که ابتدا می توانید عبارت قفل گشا به صورت عدد و یا ترکیب عدد و حروف را وارد نمایید. در صورتیکه پین را انتخاب کنید می توانید کدی ۴ رقمی و در صورت انتخاب رمزعبور عبارتی با تعداد حداقل ۴ و حداکثر ۲۰ حروف و عدد وارد کنید و سپس با ورود مجدد آن را تأیید نمایید.

Image 06 09 2017 816 169x300

Image 06 09 2017 372 169x300

اکنون صفحه ای با عناوین دیگر نیز پدیدار می شود. در ابتدا گزینهٔ "تغییر رمز" وجود دارد که با انتخاب آن می توانید رمز یا کد جدید را وارد و آن را به عنوان قفل ورود به برنامه تعیین نمایید.

همچنین عنوان "قفل خودکار" به چشم میخورد که با استفاده از آن و زمان های موجود در لیست می توانید تعیین کنید که پس از چه مدت استفاده نکردن و بستن برنامه، قفل شود.

در پایین صفحه گزینهٔ "قابلیت گرفتن اسکرین شات" در صورت فعال شدن این امکان را به شما می دهد که با این حال که قفل برنامه فعال شده، بتوانید از هر صفحه و قسمت برنامه اسکرین شات بگیرید. همچنین این قابلیت در حالت پیش فرض غیرفعال بوده و برای داشتن اختیار گرفتن اسکرین شات باید ابتدا آن را فعال نمایید.

(در صورتی که پس از فعالسازی بازهم گرفتن اسکرین شات امکان پذیر نبود، یک بار برنامه را بسته و دوباره باز کنید.)

Image 06 09 2017 821 169x300

توجه: اگر دستگاه تلفن همراهتان از قابلیت اثر انگشت پشتیبانی می کند، در میان گزینه ها عنوان "قفل گشایی به کمک اثر انگشت" نیز وجود خواهد داشت که از طریق آن می توانید قفل برنامه را با لمس کردن حسگر گوشی تلفن همراه باز کنید.

Image 06 09 2017 616 169x300Image 06 09 2017 865 169x300