در برنامه پیام رسان آیگپ می توانید در کنار داشتن هر یک از گروه های خصوصی و یا عمومی، هر کدام را به دیگری تبدیل کرده و امکانات تازه و موجود در آن استفاده کنید. فراموش نکنید که برای داشتن یک گروه عمومی باید در ابتدا گروهی خصوصی ایجاد کرده باشید. اکنون با تبدیل آن به گروه عمومی و اضافه کردن اعضای بیشتر با افراد جدیدتری نیز آشنا شوید.

طریقه ی عمومی سازی یک گروه خصوصی: زمانی که گروهی را از طریق گزینه ی گروه جدید در نوار منو (با توجه به توضیحات ساخت گروه در نسخه وب آیگپ ) می سازید و افراد مورد نظرتان را به آن اضافه می کنید، به علت محدودیت ورود اعضا این گروه خصوصی می باشد. برای عمومی سازی این گروه باید بر روی نوار بالایی که نام گروه نوشته شده است کلیک کرده تا صفحه ی منو مربوط به تنظیمات گروه باز شود.1 23 300x200 2 20 300x200

در اینجا گزینه ای با همین نام (تبدیل به گروه عمومی) آورده شده است که با انتخاب این گزینه صفحه ای نمایش داده می شود که برای عمومی سازی گروه لازم است. اکنون یک نام کاربری که می تواند طول کاراکترهای آن بین پنج تا سی و دو حرف و عدد باشد را تایپ کرده و گزینه ی تایید را بزنید.

3 15 300x200

زمانی که وارد گروه شوید، عمومی سازی گروه از طریق سازنده ی گروه بر روی صفحه چت نمایش داده خواهد شد. از این به بعد افراد می توانند با ارسال نام کاربری به دوستانشان از آن ها دعوت کنند تا به گروه آن ها وارد شوند. تعداد قابل قبول اعضایی که می توانند وارد یک گروه عمومی شوند، حداکثر 5000 عضو می باشد.

4 15 300x200